Головне управління ДПС в Сумській області інформує

14 Травня, 2020 р., 15:45
В управлінні у м. Сумах ГУ ДПС у Сумській області повідомляють, що Законом України від 20 вересня 2019 року № 129-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон № 129), який, відповідно до Закону України від 17 березня 2020 року № 533-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» набирає чинності 01.08.2020, вносяться зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), згідно з якими, зокрема, викладено в новій редакції п. 296.10 ст. 296 ПКУ та доповнено п. 61 підрозд. 10 розд. XX «Інші перехідні положення» ПКУ.

14 Травня, 2020 р., 15:42
В управлінні у м. Сумах ГУ ДПС у Сумській області інформують, що при отриманні у 2019 році фізичною особою – орендодавцем доходів від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець визначає свої податкові зобов’язання у річній податковій декларації про майновий стан і доходи та сплачує податок. Цей порядок передбачено Бюджетним кодексом України.

12 Травня, 2020 р., 11:12
В управлінні у м. Сумах ГУ ДПС у Сумській області повідомляють про зміну строків надання адміністративних послуг.

12 Травня, 2020 р., 11:09
В управлінні у м. Сумах ГУ ДПС у Сумській  області інформують, що отриманий протягом звітного (податкового) року продавцем дохід від продажу іншій фізичній особі одного з об’єктів рухомого майна: легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда, не підлягає оподаткуванню.

09 Квітня, 2020 р., 09:25
Управління у м. Сумах ГУ ДПС у Сумській області нагадує, що продовжується деклараційна кампанія 2020 року. Та інформує про оподаткування спадщини та подарунків, яке залежить від ступеня споріднення спадкоємця та спадкодавця, а також від резидентського статусу цих осіб.   Так, об’єкти спадщини (дарування), що успадковуються членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО), затверджені ст. 174 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).   Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою ПДФО 5 % (п. 174.2 ст. 174 ПКУ).   Отже, фізичні особи – резиденти, які отримують спадщину (подарунок) від фізичної особи – резидента, але не відносяться до членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, сплачують ПДФО за ставкою 5 % від вартості будь-якої спадщини (подарунка).   Об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем від спадкодавця – нерезидента, та об’єкти спадщини, що успадковуються спадкоємцем – нерезидентом від спадкодавця – резидента оподатковуються ПДФО за ставкою  18 %.    Фізичні особи, які отримали спадщину, що оподатковується ПДФО за ставкою 5 % та 18 % зобов’язані подати до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними, податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, у якій включити суми таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу й визначити податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та з військового збору. Фізичні особи, які отримали у спадщину (подарунок) об’єкти спадщини (подарунок), що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО, декларацію про майновий стан і доходи можуть не подавати, якщо у них відсутні інші підстави для подання такої декларації.   Слід врахувати, що Законом України від 17 березня 2020 року № 533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» розділ XX «Перехідні положення» ПКУ доповнено новим п. 52 3 , яким встановлено, що річна декларація про майновий стан і доходи за 2019 рік, визначена ст. 179 ПКУ, подається до 01 липня  2020 року. Крім того, відповідно до Закону № 533-IX фізична особа зобов’язана самостійно до 01 жовтня 2020 року сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею річній декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік.

31 Березня, 2020 р., 08:24
В управлінні у м. Сумах  ГУ ДПС у Сумській  області повідомляють, що Законом України від 17.03.2020  №533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» продовжено термін кампанії декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року до 1 липня 2020 року.

31 Березня, 2020 р., 08:22
Наразі у світі відбуваються події, які стурбували людство на усіх континентах – спалах досі невідомого вірусу під назвою COVID-19.

04 Березня, 2020 р., 11:54
В Управлінні у м. Сумах ГУ ДПС у Сумській області інформують платників єдиного податку про впровадження новацій із застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО). Щодо календарних дат, то черговість запровадження виглядатиме так:

04 Березня, 2020 р., 11:44
  У відповідності до положень Податкового кодексу України (ст. 266), платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової та / або нежитлової нерухомості, - інформують в управлінні у м. Сумах ГУ ДПС у Сумській області.