Податкова знижка та COVID-19

Дата: 17.06.2020 08:20

В управлінні у м. Сумах ГУ ДПС у Сумській області повідомляють, що Законом України від 30.03.2020 № 540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби   (COVID-19)» (далі – Закон № 540) розширено перелік витрат, дозволених для включення до податкової знижки (розділ XX «Перехідних положень» ПКУ пунктом 11), а саме:

Громадяни – платники податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) при реалізації права на податкову знижку відповідно до положень статті 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) зможуть включити до такої знижки (у повному обсязі без урахування обмежень) суму грошових коштів, або вартість:

? лікарських засобів для надання медичної допомоги хворим;

? дезінфекційних засобів, антисептиків;

? медичного обладнання;

? засобів індивідуального захисту;

? медичних виробів для скринінгу хворих;

? розхідних матеріалів для надання медичної допомоги;

? медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень;

? медичних виробів, лабораторного обладнання, розхідних матеріалів для інфекційних відділень, патологоанатомічних відділень тощо;

? засобів особистої гігієни;

? продуктів харчування;

? товарів за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України.

При цьому, зазначені вище кошти, обладнання, товари, матеріали добровільно перераховані (передані) протягом карантину, що запроваджений Кабінетом Міністрів України у порядку встановленому законом на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19) наступним суб’єктам (одному або декільком):

• громадським об’єднанням;

• благодійним організаціям;

• центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я – Міністерству охорони здоров'я України;

• іншим центральним органам виконавчої влади, які реалізують державну політику у сферах санітарного та епідемічного благополуччя населення, контролю якості та безпеки лікарських засобів, протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань;

• особі, уповноваженій на здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я (Державному підприємству «Медичні закупівлі України»);

• закладам охорони здоров’я державної та/або комунальної власності.

УВАГА! Податковою знижкою можна скористатися за результатами звітного 2020 податкового року. Для цього у включно до 31 грудня 2021 році необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, отримані у 2020 році.