Податкові новації: Вже з 1 серпня можна використовувати програмні РРО

Дата: 21.08.2020 12:35

Вже з 1 серпня можна використовувати програмні РРО.

В управлінні у м. Сумах ГУ  ДПС у Сумській області інформують, що Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» та Законом України № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» запроваджені новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій.

А саме: суб’єктам господарювання буде дозволено при здійсненні готівкових розрахунків зі споживачами застосовувати програмні РРО, у якості яких можливо буде застосовувати будь-який пристрій: смартфон, планшет, комп’ютер тощо. Такі пристрої за допомогою спеціального програмного забезпечення зможуть фіскалізувати розрахункові операції на сервері Державної податкової служби (далі - ДПС).

З метою уникнення втрат, у першу чергу суб’єктів малого та мікробізнесу, дрібних підприємців, відповідне програмне забезпечення буде надаватися ДПС суб’єктам господарювання безкоштовно.

Починаючи з 1 серпня поточного року всі користувачі РРО (за бажанням) зможуть отримати безкоштовне програмне рішення від ДПС або придбати будь-який інший програмний РРО.