«Пакунок малюка» з 1 вересня трансформують у грошову виплату

Дата: 08.09.2020 15:37

Нещодавно уряд ухвалив рішення з 1 вересня монетизувати одноразову натуральну допомогу, яку досі батьки новонароджених отримували як «пакунок малюка». Далі «пакунок малюка» будуть видавати у тих регіонах, де вони є в наявності, доки ті не закінчаться. А потім замість пакунків батькам виплачуватимуть цільову грошову компенсаційну виплату — 5 тисяч гривень.

Як батькам отримати гроші?

Насамперед батьки новонароджених звертаються до відділення ПриватБанк для відкриття рахунку й отримують спеціальну соціальну картку.

Далі подають до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення заяву з необхідними документами, а саме:

копія свідоцтва про народження дитини;

копія ідентифікаційного номера; для дітей, які народилися у 2020 році в пологовому будинку,

довідка з пологового про неотримання «пакунка малюка».

Якщо заяву подають іноземці або людина без громадянства — необхідна копія посвідки на постійне проживання / посвідчення біженця / довідки про звернення за захистом в Україні / посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.

Якщо заяву подають опікуни — знадобиться копія рішення про встановлення опіки, а для патронованих вихователів — копія рішення про влаштування дитини в сім'ю.

Батьки або інші уповноважені мають право звернутися за компенсацією протягом 12 місяців з дати народження дитини. Заяву та пакет документів можна подавати в електронному вигляді.

Після нарахування виплат, батьки можуть використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів для дитини. Однак робити закупи можна лише в закладах торгівлі, які долучаться до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту монетизації, а не в будь-яких магазинах.