Свято мужності і відваги

Дата: 13.10.2020 11:40

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято  дуже молоде – День захисника України. Усі ці свята взаємопов’язані  і виникали послідовно.

День Покрови Пресвятої Богородиці православні християни вважають одним із найбільш шанованих свят в Україні. Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. Козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї нашого народу. Тож, не випадково з 2015 року саме 14 жовтня є державним святом  – Днем захисника України.

З нагоди цих свят з метою гідного вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу в закладах культури Річківської громади були підготовлені та проведені відповідні заходи.

День захисників України – це насамперед день пам’яті героїв, які віддали своє життя за свободу і незалежність Батьківщини.  В переддень свята очільник громади Микола Солодовник та заступник сільського голови Володимир Пугач відвідали місця поховань воїнів – земляків Олександра Ровного та Павла Николенка і поклали квіти до могил загиблих героїв. Працівники закладів культури також  взяли участь в церемонії покладання квітів.

З метою формування почуття патріотизму на героїчному прикладі свого народу в бібліотечних закладах  громади облаштовані  тематичні виставки «Українці – нація героїв», «Козацька слава у серцях у нас», «Покрова – свята покровителька козацтва і воїна України», тощо. Також в бібліотеках  функціонують фото – виставки «Шануймо захисників України!», в експозиції яких представлені фото світлини земляків - учасників антитерористичної  операції та операції об’єднаних сил в Луганській і Донецькій областях України.

Працівниками та аматорами сцени Річківського будинку культури з нагоди свят підготовлено онлайн - вітання «Зі святом вас, захисники!», яке можна переглянути в соціальній мережі Facebook в групі «Культура Річківського краю» за посиланням: https://www.facebook.com/100009188698656/videos/2727580017558261.

У цей величний день ми просимо Пресвяту Богородицю взяти під своє покровительство усіх захисників України, подарувати їм гарну долю, міцне здоров’я, довголіття, а найважливіше – можливість виконувати свій обов’язок у мирній та процвітаючій Україні.