Ви – перемогли. Ми – пам’ятаємо

Дата: 28.10.2020 10:37

Щорічно 28 жовтня в країні відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні.

В ході Другої світової війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. Воєнні дії  відбувалися на  українській території протягом 40 місяців – з 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. Саме в цей період на українській землі були зосереджені головні сили вермахту, 607 ворожих дивізій було розгромлено саме на території України.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації.

Ми пам’ятаємо усіх героїв, чия боротьба, самовіддана праця і героїзм сприяли звільненню України від нацистів. У серці кожного з нас жива пам’ять про неоціненний внесок українців у спільну перемогу в цій жахливій війні. Тим, хто загинув і тим, хто вижив у пеклі 40-х ми зобов’язані всім, що маємо сьогодні.

Напередодні  знаменної дати на території громади була проведена робота з впорядкування пам’ятників, обелісків, братських могил та облаштування пам’ятних місць, пов’язаних із героїчними подіями Другої світової війни.

З метою гідного вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, увічнення пам’яті про загиблих воїнів в бібліотечних закладах громади були облаштовані тематичні виставки «У вогні палала рідна Україна».

28 жовтня на меморіальних об’єктах громади відбулися покладання квітів. Присутні на заходах поклали квіти до  братських могил та вшанували хвилиною тиші  пам’ять мільйонів українців, полеглих за визволення Батьківщини.