Голод 1932-1933 – біль душі і пам’ять серця

Дата: 27.11.2020 17:17

Голодомор 1932-1933 років – страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Щоб не повторювалися такі страшні події, ми повинні знати і пам’ятати про них. 28 листопада в День пам’яті жертв голодоморів український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

З метою висвітлення причин та наслідків вчиненого комуністичним тоталітарним режимом геноциду Українського народу в бібліотечних закладах Річківської громади облаштовані тематичні виставки «Чорний ранок, чорний рік…», «Чорна сповідь моєї країни», «Голодомор 1932-1933 років: забуттю не підлягає» тощо. В експозиції виставок представлені художня та суспільно-політична література, соціальні рекламні плакати, спогади очевидців голодомору.

В с. Річки  та  старостинських округах відбулися покладання траурних композицій та квітів до пам’ятних знаків жертвам голодомору. Присутні  на заходах хвилиною мовчання вшанували пам’ять про мільйони невинно втрачених життів.

В пам’ять мільйонів замордованих голодною смертю українців закликаємо жителів громади 28 листопада о 16.00 год. долучитися до Всеукраїнської акції «Засвіти свічку». Нехай це світло буде  даниною тим, хто навічно пішов від нас. Свіча мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, погасла в далекому 1933-ому. Ми ж з вами можемо запалити свічку тільки для світлої пам’яті і щоб зігрілися душі убієнних голодом.

Відчинімо свої душі й серця для пам’яті про ті страшні роки, зробимо все для того, щоб ніколи, за будь-яких обставин, подібна трагедія більше не спіткала Україну