В ЄДНОСТІ СИЛА

Дата: 22.01.2021 13:45

22 січня 1919 року було проголошено Акт Злуки – в єдину Українську соборну державу об’єдналися Українська Народна Республіка і Західноукраїнська Народна Республіка. Рівно через 80 років після цієї доленосної події відповідно до Указу Президента України «Про День соборності України» від 21 січня 1999 року № 42/99, на законодавчому рівні було ухвалено святкування дня Соборності України, що засвідчує єдність нашого народу, про яку мріяли ще з княжих часів видатні державні, політичні і релігійні діячі, літописці, письменники і звичайні люди.

Заходи, що відбулися  в закладах культури громади з нагоди державного свята,  пройшли під загальним гаслом «В єдності сила».

З метою привернення уваги суспільства до процесів національного державотворення та соборності українських земель, що відбувалися століття тому, працівниками та учасниками аматорських формувань Річківського будинку культури було підготовлено тематичну онлайн – годину «Єдина. Соборна. Неподільна»,  в ході якої розповідається про історію злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну державу та про українців, які боролись за суверенітет своєї країни.

В бібліотечних закладах громади були оформлені тематичні виставки – фактажі:  «Україна крізь віки» (Вирівська СБ), «Соборність України: від ідеї до сьогодення» (Горобівська СБ), «Єдина соборна Україна» (Коршачинська СБ). В експозиціях виставок були представлені художня та суспільно-політична література, соціальні рекламні плакати, тощо.

Також 21 – 22 січня працівники культури  взяли участь в онлайн – акції «Ланцюг Соборності» (https://www.facebook.com/unite.ukraine), об’єднавшись в створенні віртуального ланцюга довжиною 1058 кілометрів між Києвом та Сімферополем.

Інформацію про проведені заходи розміщено  в соціальній мережі Facebook в групі «Культура Річківського краю» (https://www.facebook.com/groups/565475781044860) та на сторінках закладів культури громади.