ГОЛОКОСТ. НІКОЛИ БІЛЬШЕ…

Дата: 27.01.2021 10:51

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. 1 листопада 2005 року Генеральна асамблея ООН прийняла Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.

Масовою братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр – некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених. Страхітлива політика терору проти євреїв в окупованій Україні знищила їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту. Жертвами Голокосту стали понад 1,5 млн. осіб.

Офіційно визнано, що до 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, з них від 2,2 до 2,5 мільйона - на території колишнього Радянського Союзу.

Пам’ять про найтяжчий гріх і злочин – проти людяності – повинна жити заради того, щоб більше ніколи знову не повторилися подібні трагедії, які прокотилися Україною й світом у минулому столітті. Сьогодні ми не маємо права забувати історію цих злочинів проти людства. Пам’ятати й ніколи не допустити знову. Це наш обов’язок перед мільйонами невинних жертв. Це наш обов’язок перед майбутніми поколіннями.

________________________

З метою вшанування пам’яті жертв Голокосту та формування активної громадянської позиції на основі визнання прав і свобод людини бібліотеками  громади було підготовлено історичні онлайн – години «Голокост. Ніколи більше…» та онлайн – презентацію книги А. Кузнєцова «Бабий Яр».