Крути: перші кіборги

Дата: 29.01.2021 13:30

29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Завдяки звитязі та сміливості українських воїнів ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. У цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин. Бій під Крутами став боєм за майбутнє України.

Сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому героїв Крут у публіцистиці часто називають «першими кіборгами».

З метою вшанування пам’яті воїнів-студентів, загиблих під Крутами, в закладах культури Річківської громади відбулися  інформаційно-освітні та патріотично-виховні заходи.

Патріотична година «Бій під Крутами» була підготовлена та проведена працівниками Річківського будинку культури та бібліотеки для учнів старших класів місцевої загальноосвітньої школи. Під час заходу діти переглянули український історичний фільм-екшн режисера О. Шапарєва «Крути 1918», відповіли на питання вікторини та разом з кіногероями заспівали гімн України.

В  бібліотеках громади були оформлені тематичні виставки «Пам’яті героїв Крут». Бібліотекарем Біланівської книгозбірні підготовлено слайдо –  презентацію твору П. Тичина «Пам’яті тридцяти».

Інформацію про проведені заходи та онлайн – заходи можна переглянути  в соціальній мережі Facebook в групі «Культура Річківського краю» (https://www.facebook.com/groups/565475781044860) та на сторінках закладів культури громади.