Ні! Я жива! Я буду вічно жити!

Дата: 25.02.2021 16:22

25 лютого виповнилося 150 років з дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) – видатної української письменниці та громадського діяча, однієї з центральних постатей національної культури. Творчість Лесі Українки – нове пафосне слово не тільки в українській, але й у світовій літературі. Життя поетеси – це легендарний подвиг мужньої і мудрої людини, ніжної й нескореної жінки, геніального митця і борця.

З цієї знаменної нагоди відділом культури Річківської сільської ради було ініційовано проведення поетичного челенджу «Леся Українка. Буду жити!». До участі в онлайн – заході  долучилися заклади культури, освіти, установи та підприємства громади та всі шанувальники творчості видатної української письменниці. Переглянути поетичні читання можна в соціальній мережі Facebook за хештегом #лесяукраїнкабудужити.

З метою популяризації творчого доробку видатної письменниці, сприяння формуванню цілісного уявлення про неї як людину, талановитого митця та свідомого громадянина в бібліотечних закладах громади відбулися відповідні тематичні заходи.

Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси можна завітавши до Горобівської сільської бібліотеки та ознайомитися з матеріалами виставки «Поетична квітка України».

Поетична виставка «Обернуся в легенду…», що на часі функціонує в Біланівській бібліотеці, привертає увагу кожного відвідувача книгозбірні, примушує на хвильку зупинитися, ще раз долучитися до Лесі, до її життя та творчості.

Для учнів 10 класу Річківського  навчально-виховного комплексу бібліотекарем Річківської бібліотеки проведена інформаційна година «Леся Українка: про що не пишуть у підручниках», до уваги користувачів  бібліотеки – книжкова  виставка «Незгасне світло поетичної зорі».

З нагоди ювілейної дати працівниками Вирівської бібліотеки проведено літературні читання «Ні! Я жива і буду вічно жити!» та оформлено книжкову добірку «Вічно живий голос». Дані заходи надають можливість користувачам бібліотеки розширити знання про життя і творчість Лесі Українки, осмислити філософію та поетику душі письменниці.

З метою популяризації особистості Лесі Українки в Коршачинській бібліотеці функціонує книжкова виставка «Леся Українка – безсмертна донька українського народу», а під час читання поезії «Лісова пісня Лесі Українки» присутні мали можливість прослухати рядки з її віршів, які стали життєвим кредо для багатьох українців.

Леся Українка…Це ніжне й дзвінке ім’я належить до найвеличніших імен нашого народу. Леся належить усім, бо її творчість зіткана з різних мотивів світової культури. Гордий дзвін її імені в серцях мільйонів людей породжує не тільки спогад про «Лісову пісню», але й палку любов до великої поетеси і гордість за свій народ, що спородив її.