Кабінет Міністрів України підвищів розміри надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю

Дата: 04.03.2021 16:21

Відповідно до Постанови КМУ від 03.02.2021 року № 79 «Деякі питання призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю, з 1 січня 2021 року підвищується розмір надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю.

Надбавки на догляд встановлені:

• особам з інвалідністю з дитинства віднесеним до підгрупи А І групи, – із 75% до 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи Б І групи, – із 50% од 100% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • одиноким особам з інвалідністю з дитинства ІІ та ІІІ груп, які за висновками лікарів потребують постійного стороннього догляду, – із 15% до 75% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
  • догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А, – із 100% до 150% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

Крім того, з 1 січня 2022 року буде підвищена набдавка особам з інвалідністю з дитинства, віднесені до підгрупи А І групи та на дітей з інвалідністю підгрупи А ще на 50%.

З 1 січня 2021 року прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить 1769 грн. Прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років становить 1921 грн, а для дітей віком від 6 до 18 років – 2395 грн.