Не вмре й ніколи не загине одвічна слава Кобзаря

Дата: 09.03.2021 15:34

Тарас Григорович Шевченко – український письменник, класик української літератури, мислитель, художник, національний герой і символ України, відомий у всьому світі, як Кобзар.

Про життя і творчість Тараса Шевченка написано безліч книг і публікацій.  Кобзареві встановлена рекордна кількість пам’ятників – 1384 в 35 країнах світу. Найменша в світі книжка – це «Кобзар», створений українським майстром Миколою Сядристим, її розмір трохи більше половини квадратного міліметра.

Іменем великого Кобзаря названо кратер на Меркурії діаметром 137 кілометрів, астероїд 2427 Кобзар та рідкісний мінерал тарасовіт. 180 населених пунктів України, Казахстану, Адигеї, Башкортостану, Російської Федерації та Придністров’я носять ім’я Шевченка. Крім того, на честь Тараса Григоровича названі морська затока в Аральському морі та вершина висотою 4 200 м на північному схилі Великого Кавказу.

Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу, серед них і міжнародна мова есперанто. А у 2014-му році почерк Кобзаря було оцифровано як шрифт Kobzar KS.

До вшанування пам’яті видатного українського митця приєдналися і бібліотечні заклади Річківської громади. З метою виховання любові до скарбів поетичного слова та популяризації творчого спадку Тараса Шевченка в книгозбірнях були оформлені книжкові виставки «Живе і вічне слово Кобзаря» (Біланівська СБ), «Розгорнімо священну книгу» (Вирівська СБ), «Спадщина великого Кобзаря» (Горобівська СБ), «Живий і в пам’яті, і в серці» (Річківська СБ). В експозиції виставок були представлені видання творів Шевченка різних років, дитячі малюнки-ілюстрації до віршів поета, публікації про життєдіяльність великого українця.

З нагоди дня народження великого Кобзаря працівниками Вирівської бібліотеки було проведено поетичний марафон «Читаємо Шевченка разом». В Коршачинській бібліотеці відбулися літературні читання «Тарас Шевченко – співець долі людської».