День вишиванки єднає українців

Дата: 20.05.2021 15:00

Цьогоріч ми відзначаємо ювілейний 15-й рік Всесвітнього дня вишиванки, який за рішенням організаторів присвячений цього року українській традиційній музиці та екологічним питанням, зокрема, проблемам вирубки лісів, висихання річок і забруднення довкілля пластиком та відбувається під гаслом «Земля наших предків для наших нащадків».

З метою популяризації української культури, збереження народних традицій створення етнічного вишитого одягу в закладах культури Річківської сільської ради відбулися відповідні заходи.

В бібліотечних закладах громади були оформлені тематичні виставки-інсталяції «Вишиванка – символ української душі» (Горобівська СБ), «Чарівна краса вишиванки» (Коршачинська СБ), «Українські вишиванки наче райдужні світанки» (Біланівська СБ), «День вишиванки єднає українців» (Річківська СБ),  в експозиціях яких були представлені художня та пізнавальна література, фотосвітлини, домоткані сорочки  та вишиванки.

В Вирівській бібліотеці оформлена арт - виставка «І на тім рушникові». Свято вишиванки в книгозбірні створили чудові роботи місцевих майстринь Анжели Богданівни Соловей та Тамари Петрівни Єременко.

В Біланівській бібліотеці відбулася акція «Завітай в бібліотеку в вишиванці». Працівниками культури Коршачинського старостату підготовлено онлайн – вітання «З Днем вишиванки, Коршачино моя!».

Працівниками та аматорами сцени Річківських закладів культури було проведено вуличну акцію «Вишиванка – код нації» за участі дитячого фольклорного ансамблю, що виконували українські мелодії в центрі села під кронами вікового дерева дуба. На приклубній території відбулася літературно-музична композиція «А над світом українська вишивка цвіте». В ході заходу Річківський сільський голова Микола Солодовник привітав присутніх з Днем вишиванки, а учасники гуртка художнього читання та солісти будинку культури подарували всім приємні хвилини спілкування з українською піснею та художнім словом. Прикрашала захід виставка-інсталяція «Вишиванка з бабусиної скрині».