25 років Конституції України

Дата: 29.06.2021 15:00

25 років тому Верховна Рада України  ухвалила Основний Закон держави – Конституцію незалежної України.  З прийняттям цього доленосного документа було закріплено правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Конституція врахувала історичний досвід українського народу та кращі світові традиції.

З нагоди державного свята 28 червня в с. Річки та Вири відбулося  покладання квітів до  могил  учасників антитерористичної операції Ровного О.О. та Николенка П.В..

В Річківському будинку культури було проведено літературно-музичну композицію «Живи та міцній, наша юна державо!», в ході якої присутні згадали історію прийняття Конституції України та її основні статті. Очільник громади Микола Солодовник привітав присутніх з визначною датою, побажав міцного здоров’я, бадьорості духу, впевненості у безхмарному конституційному майбутньому нашої держави та з нагоди 25-ї річниці Конституції України нагородив Грамотою Сумської районної державної адміністрації старосту Горобівського старостинського округу Світлану Дунь. В ході заходу звучали творчі вітання від аматорських колективі та солістів Річківського СБК.

З метою формування у підростаючого покоління правової культури та поваги до Основного Закону держави в бібліотечних закладах громади були оформлені тематичні виставки та виставки-інсталяції «Конституція – символ незалежної України», «Відкрий невідомий світ Конституції», «Головний закон держави», «Конституція – правова основа України».

Працівниками Коршачинської бібліотеки була проведена експрес-година «Конституція  в моєму житті»,  Горобівської бібліотеки та будинку культури – година державності «Конституція – основний закон держави», Коршачинського СБК – інформаційна година «Конституція  і мої права». Мета заходів - ознайомлення з історією становлення і розвитку вітчизняного конституційного права та попередниками сучасної конституції.