Інформація про досвід проведення конкурсу учнівських творчих робіт “Я — журналіст!” у 2009-2020 рр.

Дата: 11.10.2021 11:06

Конкурс «Я — журналіст!» - це конкурс творчих робіт для учнів 8-11 класів загальноосвітніх шкіл та студентів професійно-технічних і вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, які мають нахил до вивчення гуманітарних предметів (насамперед української мови та літератури) та цікавляться роботою журналіста, демонструють успіхи у написанні творів, беруть участь у роботі гуртків, секцій журналістики при школах та позашкільних закладах, є активними учасниками конкурсів, олімпіад, учнівського самоврядування — тобто мають здібності, пов'язані зі словом, з інформацією, зі спілкуванням.

Метою проведення конкурсу є виявлення та стимулювання творчо обдарованої учнівської молоді, схильної до журналістської діяльності; сприяння її профорієнтації, стимулювання до прояву активної життєвої позиції. Конкурс не має політичного чи комерційного характеру, участь у ньому — безкоштовна. Усі витрати на організацію конкурсу та відзначення переможців несуть організатори конкурсу – Видавничий дім «ОГО» - та його засновник, Віталій Голубєв, секретар Національної спілки журналістів України.
Бюджетні кошти на проведення конкурсу не залучаються. Упродовж 2009-2020 років учасниками конкурсу стали 3460 учнів 8-11 класів та студентів професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з 24 областей України та міста Києва. Упродовж останніх років кожна третя робота, що надходить на конкурс, - від учнів з Донецької та Луганської областей. Окрім школярів та студентів, організатори традиційно нагороджують і вчителів, які підготували переможців конкурсу. Більшість переможців пов'язали подальше життя з журналістикою, вступивши до вищих навчальних закладів. Серед перших переможців конкурсу нині є члени Національної спілки журналістів України, штатні працівники ЗМІ.
Нагородження переможців відбувається у Національній спілці журналістів України (м.Київ).
Прийом робіт на конкурс — до 1 листопада 2021 року, нагородження переможців — у грудні 2021 року. Умови участі — в Положенні (додається).

Завантажити Положення про конкурс