Новації РРО - 2020: порядок впровадження для спрощенців

Дата: 03.03.2020 15:28

В Управлінні у м. Сумах ГУ ДПС у Сумській області інформують платників єдиного податку про впровадження новацій із застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО). Щодо календарних дат, то черговість запровадження виглядатиме так:

З 1 квітня 2020 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій повинні застосовувати платники єдиного податку ІІ-IV груп з доходом не більше 1 млн грн, які здійснюють:

- торгівлю  технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я.

З 1 жовтня 2020 року до вищезгаданих категорій платників єдиного податку ІІ-IV груп з доходом не більше 1 млн грн, обов’язок використання РРО поширюється на суб’єктів, які здійснюють:

- реалізацію товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;

- роздрібну торгівлю вживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);

- діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування, якщо така діяльність є іншою, ніж визначена пунктом 11 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг";

- діяльність туристичних агентств, туристичних операторів;

- діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);

- реалізацію текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, що затверджується Кабінетом Міністрів України.

З 1 січня 2021 року використовувати РРО зобов’язані всі платники єдиного податку ІІ–IV груп.

В управлінні звертають увагу, що у разі перевищення платником єдиного податку ІІ-IV груп фізичною особою-підприємцем в календарному році обсягу доходу 1 млн грн, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується у наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.