До відома керівників сільськогосподарських підприємств!

Дата: 24.06.2020 09:29

Рекомендації щодо проведення організаційно-технічних заходів

з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху на період заготівлі кормів урожаю 2020 року затверджені наказом Департамента агропромислового розвитку Сумської обласної державної адміністрації

1. До робіт допускати справну сільськогосподарську техніку, обладнання, електроустановки, вантажопідіймальні механізми та вантажозахоплювальні пристрої, з обов’язковою наявністю захисних огороджень на обертових частинах, дублюючих, блокувальних пристроїв, електростартерного запуску двигунів самохідних машин з кабіни, двосторонньої сигналізації на агрегатах машин, що пройшли відповідний технічний огляд.

Виконавці: керівники сільськогосподарських підприємств усіх форм власності

Термін: на період технологічного процесу

2. Визначити в установленому порядку відповідальних осіб за безпечний протипожежний стан підприємств, виробничих дільниць, об’єктів підвищеної небезпеки. Провести інструктажі, навчання і перевірку знань усім працівникам, відповідно до своїх професій, особливо на роботах з підвищеною небезпекою.

Виконавці: керівники сільськогосподарських підприємств усіх форм власності

Термін:  на період технологічного процесу

3. Забезпечити працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, згідно з типовими Нормами затвердженими наказом Державного комітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 16.04.2009 № 62.

Термін: на період технологічного процесу

4. Обстежити поля, місця зберігання кормів, стоянки сільськогосподарської техніки, проїзні внутрігосподарські дороги, стан ліній електропередач. При невідповідності утримання ліній електропередач повідомити постачальника для вжиття заходів. Скласти безпечні маршрути руху техніки.

Виконавці: керівники сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, спеціалісти підприємств

Термін: на період технологічного процесу

5. Створити належні умови безпечної праці працівникам. Забезпечити їх аптечками першої допомоги. Вжити заходів безпеки при застосуванні засобів захисту рослин, особливо поблизу місць заготівлі, зберігання грубих кормів.

Виконавці: керівники сільськогосподарських підприємств усіх форм власності

Термін: на період технологічного процесу

6. Забезпечити блискавкозахистом, первинними сертифікованими засобами пожежогасіння будівель, споруд, сільськогосподарську техніку, місця зберігання грубих кормів. Обладнати та утримувати місця забору води для пожежної техніки.

Термін: постійно

7. Зберегти існуючі, при необхідності створити нові підрозділи сільських пожежних команд, укріпити їх матеріально-технічну базу. Організувати патрулювання ділянок лісових масивів, сільгоспугідь та торф’яників.

Термін: постійно

8. Забезпечити проведення безпосередньо на виробничих дільницях навчання з пожежно-технічного мінімуму, інструктажів з охорони праці, пожежної безпеки, безпеки дорожнього руху, техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій. До роботи допускати лише тих працівників, які пройшли інструктажі та медичний огляд і мають відповідний дозвіл.

Термін: на період технологічного процесу

9. При груповій роботі людей у польових умовах визначити і обладнати місця відпочинку та приймання їжі працівниками, звернувши особливу увагу на забезпечення їх питною водою, санітарно-побутовими засобами.

Виконавці: керівники сільськогосподарських підприємств усіх форм власності, відповідальні за проведення робіт

Термін: на період технологічного процесу

10. Довести до відома працюючих та населення інформацію щодо заборони і відповідальність за самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

Термін: постійно

11. Провести інформаційно-роз’яснювальну роботу з дотримання вимог охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху серед населення, шляхом розміщення в містах масового відвідування наглядної інформації. Систематично висвітлювати питання забезпечення життєдіяльності людей у засобах масової інформації.

Виконавці: керівники сільськогосподарських підприємств усіх форм власності спільно з відповідними державними установами

Термін: постійно

12. При направленні водіїв транспортних засобів у рейс обов’язково проводити інструктаж з безпеки дорожнього руху, пожежної безпеки, звернувши увагу на маршрут руху, пункти відпочинку, заправки паливо- мастильними матеріалами, аварійну зупинку, стоянку транспорту.

Термін: постійно

13. Передбачити безпечну організацію робіт при перевезенні небезпеч-них, великогабаритних вантажів, сільгоспмашин, а також погодження їх руху з відповідними державними органами.

Термін: постійно

14. Провести вимірювання опору розтікання електроструму на заземлювачах, заземлення магістралей і устаткування, опору ізоляції та петлі фаза-нуль на обладнанні, яке використовується для доробки кормів, а також у літніх таборах утримання тварин.

Термін: на період технологічного процесу

15. Узяти під особистий контроль виконання організаційно-технічних заходів з охорони праці, пожежної безпеки та безпеки дорожнього руху на період заготівлі кормів урожаю 2020 року.