Шановні земляки, ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС!

Дата: 14.12.2020 10:18

14 грудня в Україні традиційно відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - людей, які ціною свого життя і здоров’я  змогли  здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції.
Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофагу над зруйнованим у результаті вибуху четвертого енергоблоку ЧАЕС. Кожна хвилина цього надзвичайного будівництва - це мужність і професіоналізм, самовідданість і самопожертва ліквідаторів заради збереження життя людей в Україні та в усьому світі.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи  брали участь люди найрізноманітніших спеціальностей - пожежники, військовослужбовці, енергетики-атомники, інженери-конструктори, будівельники, прості робітники і колгоспники, в екстреному порядку мобілізовані радянським керівництвом на усунення наслідків аварії. Серед  майже 90 тисяч ліквідаторів були  і жителі нашої громади.  11 наших земляків, солдатів атомного фронту  брали участь у спасінні  країни від страшної техногенної аварії, наслідки якої не дають і не даватимуть спокою людству ще багато років. Велика вам подяка  і низький уклін за відвагу, патріотизм і мужній вчинок.

Хай залишиться у минулому й ніколи не повториться жах чорнобильської  катастрофи. А пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир і спокій. Бажаю кожному з вас, шановні ліквідатори, міцного здоров’я, благополуччя і достатку у родинах, довгих та щасливих років життя.
А тим, кого з нами вже немає – вічна і світла пам’ять…

З повагою Річківський сільський голова Микола Солодовник