Річківська громада
Сумська область, Сумський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Увага - амброзія полинолиста!

Дата: 22.07.2022 09:08
Кількість переглядів: 2534

    Амброзія полинолиста - однорічний бур'ян, який поширюється насінням. Батьківщина амброзії - Північна Америка. Звідки амброзія поширилася по Україні

   Це було в середині 20-х років минулого століття. Приблизно в цей же час на схід України амброзію принесла армія Денікіна, разом з насінням люцерни.

   Є думка, що амброзія потрапляла  за часів Другої світової війни, при реалізації програми ленд-лізу. Але найзначніша за інтенсивністю інвазія цієї рослини в нашу частину світу відбулася в 60-і роки минулого століття.

   В основному - амброзії полинолистої (Ambrosia artemisiifolia), яка за сумісництвом є і самим алергенним всіх видів амброзії. Їх існує близько 30.

   Саме тому в Одеському регіоні чи не найтриваліший для України період палінації цієї рослини.

  У Закарпатті бур'ян потрапив з Угорщини, куди також поставлялася продуктова допомога США.

  Зараз амброзія поширилася по Україні разом з насінням соняшнику. І захопила усі регіони.

  Тільки за останні 50 років площі під цією рослиною збільшилися в нашій країні майже в 40 разів. І тепер Україна - одна з небагатьох країн, позначена на світових картах як територія, засмічена амброзією.

  І саме під час цвітіння амброзії страждає найбільший відсоток українців з алергією. За зовнішніми ознаками молоді рослини нагадують чорнобривці, а на пізніх стадіях розвитку - полин звичайний, звідки і пішла назва.

  В Україні амброзія росте як у вологих, так і в посушливих місцях і навіть на скелях. Володіючи високою пластичністю, витісняє інші рослини, утворюючи суцільні зарості.

  На території  Річківської ТГ запровадження карантинний режим на площі 9,0 га. (с.Віри – 7,0 га.,с.Горобівка -2,0 га.)

  Боротися з рослиною складно. Скошене, воно швидко проростає знову. Щоб запобігти поширенню, скошувати доводиться по 6-7 разів за сезон, або висмикувати з коренем. Амброзія виробляє за літо 30-40 тис. насінин, які зберігають схожість 40 років.

  Особливу небезпеку становить виростання амброзії в населених пунктах, житлових масивах та інших місцях перебування людей, так як в період цвітіння амброзії утворюється величезна кількість пилку, яка розноситься вітром, і потрапляючи в дихальні шляхи людини, викликає важкі алергічні захворювання.

  Відповідно до  Закону України "Про карантин рослин" боротьба з карантинними бур'янами повинна проводитися силами землекористувачів і землевласників під постійним контролем органів влади.

   З метою поліпшення організації контролю за знищенням амброзії полинолистої та запобігання цвітіння, дозрівання насіння та подальшого їх розповсюдження державними інспекторами з карантину рослин ведеться контроль за знищенням амброзії землевласниками та землекористувачами.

  Тому наше з вами завдання запобігти розвитку і зменшити його шкідливий вплив на здоров'я людини, не допускаючи цвітіння підступного бур'яну. Кожен житель може і повинен звернутися до органів влади за місцем знаходження порушників: юридичних і фізичних осіб, що допускають виростання і цвітіння амброзії.

Закликаємо всіх громадян , а також керівників підприємств, організацій усіх форм власності, навчальних та інших закладів, взяти участь у знищенні амброзії  .

 

 

Державний  

фітосанітарний інспектор

ГУ Дежпродспоживслужби  

в Сумській області                                                І.І.Мороз


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь