Правила поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами. Базові правила безпеки під час війни

Дата: 10.04.2023 09:20

Пам'ятка про правила поводження із виявленими підозрілими вибухонебезпечними предметами, у тому числі замаскованими під них речами.

Увага! Сьогодні терористичні акти здійснюються з використанням вибухових пристроїв, які замасковані під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні-магнітофони, дитячі іграшки або розміщені у звичайних портфелях, сумках, банках, пакунках і залишені у багатолюдних місцях.

Поводження з вибухонебезпечними предметами вимагає значної уваги і обережності. Від правильних дій залежить життя та здоров'я ваше і оточуючих!

У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою заборонено:

• наближатися до виявленого предмета;
  • пересувати його або брати в руки;
  • розряджати, кидати, ударяти по ньому;
  • розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет, приносити предмет додому, у навчальне приміщення.

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

• негайно (з безпечного місця) повідомте чергові служби ДСНС (тел. 101), поліцію(тел. 102);
  • не підходьте до предмета, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте поряд із знахідкою інших людей;
  • припиніть усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмета;
  • не користуйтеся засобами радіозвязку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух)
  • дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення.

Памятайте! Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.

Рекомендуємо завантажити та ознайомитись "Правилами поводження з вибухонебезпечними та підозрілими предметами. Базові правила безпеки під час війни"