Річківська громада
Сумська область, Сумський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Село Біловишневе. Тиша…

Дата: 05.09.2024 09:23
Кількість переглядів: 357

Фото без опису

Споконвічна традиція усіх народів – патріотична любов до клаптика рідної землі, де ти народився і виріс, повага до батька-матері, пам’ять про предків, шанування рідної мови, історії, усвідомлення себе кров’ю і плоттю свого народу, бажання передати його духовні надбання у спадок наступним поколінням – це природні почуття.

Почуття любові до маленької батьківщини є й у людей, які народилися та виросли в селі Біловишневе, що розташоване на правому березі річки Вир. Річка у цьому місці звивиста, утворює лимани та стариці. Саме село оточене Троцьківським лісом. Вище за течією розташоване село Горобівка, нижче за течією – село Омельченки, на іншому березі – села Зарічне та Воронівка. Поруч пролягає автомобільний шлях, залізниця, станція Торохтяний.

До 1960 року це був хутір Троцьки, який був названий прізвищем своїх жителів – Троцько. Потім його перейменували в Біловишневе. Село потопало в запашних луках, які тягнулися скільки бачило око. Навесні зачаровувало вишневим та яблуневим цвітом, влітку п’янило душу запахом матіоли та лілій, восени стелило під ноги жовтогарячий килим опалого листя, а взимку втопало у чарівній круговерті сніжинок.

Фото без опису

Біловишневе постраждало внаслідок геноциду українського народу, проведеного урядом СРСР 1923–1933 та 1946–1947 роках. Та  на жаль спогади очевидців не збереглися.

З початком Другої світової війни чоловіки села стали на захист країни. Багато з них не повернулися до рідних домівок. Їх імена викарбувані на меморіальній дошці на пам’ятнику воїнам-землякам у с. Горобівка.

Після війни землі  села належали колгоспу «Червоний партизан». На полях вирощували цукрові буряки, зернові та бобові культури.

Фото без описуБула в селі ферма на 180 голів по відгодівлі молодняка великої рогатої худоби. У 1989 році ферму перебудували на птахоферму, де вирощували 2 тис. гусей.

Фото без опису

Змінюються часи, змінюється й село. Згідно  «Довідника Сумської округи» видання 1928 року на хуторі Троцьків на той час проживало 261 чоловік. У 1988 році в селі проживало 49 чоловік, у  2007 – 4. На сьогодні у Біловишневому проживає двоє мешканців –  Сітало Лідія Микитівна, 1934 р. н. зі своєю донькою, та й то тільки влітку. На зиму жінки виїжджають до міста і село залишається пусткою. Наодинці з тишею, чекаючи весни та буйного цвітіння покинутих садів.

Мертва тиша… Тільки  рвучкий вітер порушує холодну безмовність рідного краю, місця, що зігріває серце у години поразок та здобутків. Тому завжди потрібно пам’ятати, хто ти є та вивчати історію своєї маленької батьківщини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь